STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA
EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY „OMNIBUS”

Aktualności

Czytniki dla szkolnych bibliotek

czwartek, 3 Październik 2013

amazon-kindle-dx-graphiteCzytniki e-książek i tablety zaczynają być wykorzystywane w amerykańskich szkołach jako narzędzie edukacyjne. Ponoć amerykańscy uczniowie wybierają czytnik e-książek chętniej niż wersje papierowe, ponieważ zachowują większą anonimowość jeśli chodzi o dobór literatur oraz w związku z zamiłowaniem do nowinek technicznych. Może to jest lekarstwo na poprawę czytelnictwa w Polsce?

Atrakcyjna dla użytkowników jest też pojemność tych urządzeń, czyli możliwość korzystania z kilkudziesięciu tytułów na jednym małym czytniku, dzięki czemu można podjąć wyzwanie i przeczytać nawet lekturę dużych objętościowo (czego uczniowie nie widzą) książek, po które, ze względu na ich rozmiar, nie chcieliby sięgnąć w formie tradycyjnej.

Stowarzyszenie przygotowuje program, w którym będą mogły wziąć udział wiejskie biblioteki szkolne z powiatu pszczyńskiego. Warunkiem otrzymania 3 czytników będzie udział nauczyciela bibliotekarza w warsztato-konferencji na temat nowych technologii. Szczegóły pojawią się na naszej stronie za kilkanaście dni.

Przeczytaj również:

Biblioteka XXI wieku