STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA
EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY „OMNIBUS”

Aktualności

Prosimy o 1% dla Maciusia Nowickiego

poniedziałek, 3 Luty 2014

2Maciuś NowickiPodczas porodu, u Maciusia nastąpiło niedotlenienie mózgu. Wynikiem tego jest jego ciężkie uszkodzenie. Maciuś ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe oraz padaczkę lekooporną. Od urodzenia rodzice starają się zapewnić mu intensywną rehabilitację, ale mimo to, Maciuś jest dzieckiem leżącym.  Nie mówi i potrzebuje stałej opieki oraz specjalistycznego sprzętu. Niestety, padaczka jest jego największym wrogiem, pomimo stałej rehabilitacji i leczenia, ataki wciąż są pojawiają. W ostatnim czasie ilość napadów znowu się zwiększyła. To właśnie padaczka najbardziej przeszkadza Maciusiowi w robieniu postępów.

Kolejnym bardzo dużym problemem są bardzo częste infekcje górnych dróg oddechowych, które w przypadku Maciusia zawsze kończą się antybiotykiem.

Rodzice zwracają się do Państwa za pośrednictwem Stowarzyszenia: „Nasz syn skończył w listopadzie 7 lat. Pomimo wszystkich problemów jest dzieckiem pogodnym i chętnie uczestniczy we wszystkich formach aktywności jakie mu zapewniamy. Dlatego, po raz kolejny, zwracamy się do Państwa o pomoc. Przekazywany przez Państwa 1% na konto naszego dziecka pozwala nam zapewnić mu odpowiednie warunki życia, a dzięki uzyskanym w ten sposób pieniądzom zmagania z trudnościami dnia codziennego są łatwiejsze.”

listkowy_macius_int

1Maciuś Nowicki