STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSPIERANIA
EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY „OMNIBUS”

Aktualności

Tablety dla Cyfrowych Uczniów, czyli Edutableciaków

środa, 22 Styczeń 2014

33dFerie feriami, a do nowego semestru trzeba się przygotować:-) Tablety dojechały, Edutableciaki już przedeptują z nogi na nogę, bo wiedzą, że po feriach dostaną na własność tablety. Jeszcze nie wiedzą na czym będzie polegała ich praca, codzienne wykorzystanie na lekcjach, ale i tak się cieszą. Z przecieków szkolnych wiemy, że wiążą z nimi wielkie nadzieje…oby ich oczekiwania nie rozminęły się z rzeczywistością;-)

Uczniowie klasy V w Porębie koło Pszczyny dostaną na własność tablety zakupione przez nasze Stowarzyszenie. Rozpoczynamy pierwszy w powiecie projekt zmierzający w kierunku Cyfrowej Szkoły. Program będzie eksperymentalny, a realizująca go nauczycielka podjęła się naprawdę trudnego zadania i odważnie postanowiła stawić czoło nowemu, które wielkimi krokami zmierza w kierunku polskich szkół. fJeśli przedsięwzięcie zostanie pozytywnie odebrane przez rodziców i uczniów, Stowarzyszenie rozważy możliwość sukcesywnego wyposażenia w tablety kolejnych klas w wiejskich szkołach powiatu pszczyńskiego. Kryteriami doboru będą: zgoda nauczyciela na podjęcia nowych działań, znajomość TIK i gotowość do podjęcia innowacyjnych form pracy z uczniami.

Uważamy, że skoro każdy tablet będzie należał do konkretnego ucznia, to będzie przez niego szanowany jak własny, a nie jak cudzy.  Zadaniem właścicieli tabletów będzie ich ładowanie, polerowanie;-), ochranianie przed zarysowaniami, przynoszenie do szkoły i … wykorzystanie w celach edukacyjnych. Na blogu Pani Marty Ryguły będzie można na bieżąco śledzić wykorzystanie tabletów.