• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

CZYTNIKI DLA SZKOLNYCH BIBLIOTEK

Czwartek, 03 października 2013

Czytniki e-książek i tablety zaczynają być wykorzystywane w amerykańskich szkołach jako narzędzie edukacyjne. Ponoć amerykańscy uczniowie wybierają czytnik e-książek chętniej niż wersje papierowe, ponieważ zachowują większą anonimowość jeśli chodzi o dobór literatur oraz w związku z zamiłowaniem do nowinek technicznych. Może to jest lekarstwo na poprawę czytelnictwa w Polsce?

Atrakcyjna dla użytkowników jest też pojemność tych urządzeń, czyli możliwość korzystania z kilkudziesięciu tytułów na jednym małym czytniku, dzięki czemu można podjąć wyzwanie i przeczytać nawet lekturę dużych objętościowo (czego uczniowie nie widzą) książek, po które, ze względu na ich rozmiar, nie chcieliby sięgnąć w formie tradycyjnej.

Stowarzyszenie przygotowuje program, w którym będą mogły wziąć udział wiejskie biblioteki szkolne z powiatu pszczyńskiego. Warunkiem otrzymania 3 czytników będzie udział nauczyciela bibliotekarza w warsztato-konferencji na temat nowych technologii. Szczegóły pojawią się na naszej stronie za kilkanaście dni.

 

Przeczytaj również:

Biblioteka XXI wieku

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl