• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

DZIĘKUJEMY ZA 1%

Piątek, 29 stycznia 2016

Pragniemy bardzo podziękować za przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Omnibus”.

W roku 2015 udało nam się zebrać ponad 300 000 zł. Są to wpłaty pochodzące od mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz od życzliwych osób niemalże z każdego regionu Polski.

Zgromadzone środki pozwalają nam wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby, poprawić bazę i infrastrukturę szkół, przedszkoli, Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie, wspomóc finansowo Ognisko Muzyczne, zawodników Ludowych Klubów Sportowych, chóry i zespoły regionalne. Dzięki pieniądzom naszych Podatników Igorekotrzymał protezę nóżki. Karolek i Maciuś oraz Radekjeżdżą pięknym, dziecięcym wózkiem inwalidzkim.Klaudia, Gabrysia, Karolek, Maciuś i Piotrek mają fachową, intensywną i systematyczną rehabilitację oraz niezbędne wyposażenie ułatwiające funkcjonowanie rodziny. Rodzeństwo Fiedeń otrzymało sprzęt potrzebny do kontrolowania poziomu cukru we krwi oraz lekarstwa.Szymon i Daniel otrzymali pomoc finansową na zakupspecjalistycznego roweru przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu mogą spełniać swoje marzenia. Ponadto  Zosia, Kasia i Natan otrzymali stypendia za liczne osiągnięcia w dziedzinie plastycznej, muzycznej i sportowej, aby tak jak Kamila mogli realizować swoje talenty. Wychowankowie „Przystani” mogli spędzić ferie zimowe w górach na nartach, uczestniczyć w zajęciach pływania, otrzymać sprzęt sportowy.

Kluby sportowe, szkoły i przedszkola oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne wzbogaciły się o nowe wyposażenie, materiały dydaktyczne, sprzęt i stroje sportowe. We współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami została wydana pierwsza publikacja książki pt. „Choć opowiem Ci bajeczkę”.

Dla nauczycieli, pedagogów, logopedów, psychologów została zorganizowana konferencja oraz warsztaty pt. „Z dysleksją przez całe życie”. Nauczyciele z całej Polski zaszczycili nas liczną obecnością.

To tylko kilka przykładów wykorzystania zgromadzonych na naszym koncie środków finansowych. Nie sposób je tutaj wszystkie opisać.

Przykładem lat ubiegłych zachęcamy do przekazania na rzecz Stowarzyszenia „OMNIBUS” 1% podatku za rok 2015. Można wskazać cel szczegółowy (Podopieczny/placówka oświatowa) w zeznaniu podatkowych bądź też nie wskazywać celu szczegółowego. W takim przypadku środki zostaną przeznaczone na realizacją równie zaszczytnych celów statutowych Stowarzyszenia oraz pomoc innym potrzebującym osobom.

Jeszcze raz dziękujemy za życzliwość, wrażliwość oraz zrozumienie i liczymy na dalszą pomoc.

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl