• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji

LIST OTWARTY DO ŁUKASZA PISZCZKA I DARCZYŃCÓW

Czwartek, 13 lutego 2014

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” pragnie serdecznie podziękować za okazane wsparcie finansowe. Traktujemy je jako wyraz Państwa dobroci, empatii, wrażliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

1% podatku dochodowego i darowizny przekazane Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”, przyczyniły się do realizacji wielu dziecięcych marzeń.

Już niedługo dzieci będą mogły przenieść się i zamieszkać w nowym domu dziecka „Przystań”, mieszczącym się w Pszczynie przy ul. Wiśniowej 2a, którego budowę finansuje Starostwo Powiatowe w Pszczynie, a wyposaża go Stowarzyszenie „Omnibus” ze środków przekazanych przez Pana i innych ludzi dobrej woli.

Ponadto wychowankowie Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”, już drugi rok z rzędu, pojechali na obozy zimowe w góry, gdzie jeździli na nartach, a w okresie letnim wyjeżdżali na wakacje. Oprócz tego dzieci zaopatrzono w sprzęt i ubrania sportowe. W ciągu roku szkolnego wychowankowie uczestniczyli w zajęciach sportowych – sztukach walki, nauce pływania – zajęciach z ceramiki. Dodatkowym celem CWDiR „Przystań” było leczenie zębów młodzieży, która przygotowuje się do opuszczenia domu dziecka po ukończeniu 18 roku życia. To również udało się zrealizować.

Poniżej przedstawiamy kilka ostatnich wydatków sfinansowanych przez Pana i innych Darczyńców:

  1. Organizacja czasu, wypoczynku dla dzieci w tym ferii zimowych, wakacji letnich. Uczestnictwo w zajęciach sportowych w tym sztuk walki, nauka pływania, zajęcia ceramiki, prezenty na Mikołajki–55 403,75 zł
  1. Ubrania, ubrania sportowe, sprzęt, leczenie zębów – 7 973,71 zł
  2. Wyposażenie pokoi nowego domu dziecka w tym regały, szafy, łóżka, biurka, poduszki, kuchnie wraz z montażem –  122 942,20 zł w tym
  • Wyposażenie które jest na stanie –  44 537,08 zł
  • Wyposażenie w tym meble do kuchni z montażem, które są w trakcie realizacja zamówienia – 78 405,14 zł.

Razem: 186 319,68 zł.

Jesteśmy wdzięczni za przyczynienie się do realizacji marzeń podopiecznych z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”.

Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa… wtedy proste dziękuję zawiera wszystko co chcemy wyrazić.

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl