• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

NIEODPŁATNIE POMAGAMY WYPEŁNIĆ PIT

Środa, 02 marca 2016

Co roku publikujemy na naszej stronie internetowej w zakładce „POMAGAMY” listę naszych podopiecznych, którym możecie Państwo udzielić wsparcia. Pod naszą opieką znajdują się dzieci, młodzież i osoby dorosłe z:

  1. Obniżoną sprawnością sensoryczną (zmysłową)  - niedowidzące, głuche, niedosłyszące, z zaburzeniami percepcji wzrokowej i słuchowej;
  2. Obniżoną sprawnością intelektualną;
  3. Obniżoną sprawnością komunikowania się – utrudniony kontakt słowny (zaburzenia mowy, autyzm, jąkanie się);
  4. Obniżoną sprawnością ruchowa – osoby z dysfunkcją narządu ruchu (wrodzoną lub nabytą);
  5. Mózgowym porażeniem dziecięcym;
  6. Obniżoną sprawnością psychofizyczną z powodu chorób somatycznych i neurologicznych, np. nowotwory, guz mózgu, zespół Devica, stwardnienie rozsiane, cukrzyca.

Odrębną grupę stanowią dzieci i młodzież wybitnie uzdolnione sportowo, plastycznie, wokalnie, muzycznie (instrumentalnie). Wspieramy sukcesy sportowe Natana Fiedeń z Ćwiklic, który reprezentował Polskę na 9. Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce, w Cali w Kolumbii. Polska sztafeta zajęła tam w zeszłym roku piąte miejsce. Kasię Frankowską z Goczałkowic Zdroju, która marzy o tym, aby zostać organistką, Sabinkę z Ćwiklic, która zapowiada się na świetną skrzypaczkę.

Kolejną grupą docelową są placówki przedszkolne, szkoły, dom dziecka,  dziecięce kluby sportowe takie jak „Nadzieja Hokeja” itp. Dzięki naszemu wsparciu zakupione zostały place zabaw, sprzęt sportowy, zabawki, wyposażenie szatni, sal lekcyjnych, pomoce dydaktyczne.

W ramach udzielanej pomocy dofinansowujemy turnusy rehabilitacyjne, rehabilitację ruchową, zajęcia usprawniające, zabiegi lecznicze, terapię neurologopedyczną, logopedyczną, psychologiczną, lekarstwa przyjmowane stale i doraźnie, szczepionki, protezy, operacje, sprzęt rehabilitacyjny, medyczny, ortopedyczny i wiele innych. Wspieramy likwidację barier architektonicznych, kupujemy wyposażenie i  pomoce dydaktyczne oraz dofinansowujemy edukację naszych Podopiecznych.

W trosce o naszych podopiecznych  staramy się we wszystkie możliwe sposoby zgromadzić dodatkowe fundusze na ich leczenie i rehabilitację. Współpracujemy z Pszczyńskimi Zumbiarkami, szkołami, PZU, Brokrem Ubezpieczeniowym Carbo Asecura, pszczyńskimi przedsiębiorcami oraz portalem Siepomaga.pl organizując kilka razy w roku internetowe zbiórki publiczne oraz kwesty uliczne na rzecz naszych podopiecznych, organizując biegi uliczne i grupowe treningi w parku i na płycie pszczyńskiego Rynku.

Przekazując 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia „Omnibus” zyskujecie Państwo pewność, że pomoc trafi do najbardziej potrzebujących.

Szczegóły oraz regulaminy, wykazy  i wnioski znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej lub kontaktując się bezpośrednio lub telefonicznie z naszym biurem.

Zapraszamy na stronę www.omnibus.pless.pl, poprzez którą możecie Państwo dokonać internetowego – dedykowanego naszej organizacji – rozliczenia podatku rocznego. Osoby, które samodzielnie nie potrafią wypełnić PIT-u zapraszamy do naszego biura. Pani Ewa – dyrektor biura i księgowa – wypełni go nieodpłatnie za Państwa: Pszczyna,  ul. Batorego 26, pokój nr 2, e-mail: stow.omnibus@wp.pl; tel.: 32 210 35 11 wewnętrzny 7.

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl