• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

PASJA I TALENT DROGĄ DO SUKCESU – STUDIA DLA MICHAŁA

Piątek, 19 września 2014

Michał ma osiemnaście lat, pochodzi z Solca Wielkopolskiego, a jego pasją jest rachunkowość finansowa. Mimo trudnej choroby (zanik mięśni), która skutecznie utrudnia mu normalne funkcjonowanie, Michał nie poddaje sie i dąży do realizacji swoich marzeń. Jego marzeniem jest ukończenie studiów i to jednocześnie na dwóch kierunkach. Ponieważ jest ambitny, utalentowany i uparty – nie poddaje się w ciągłej walce z chorobą.

W kwietniu bieżącego roku Michał ukończył z wyróżnieniem technikum ekonomiczne, dlatego bez trudu dostał się na studia w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wielkopolskiej. Studia z rachunkowości finansowej oraz równoległe z finansów i bankowości, które Michał wybrał, pozwolą z pewnością na otwarcie
i prowadzenie w przyszłości własnego biura rachunkowego.

Jest jednak przeszkoda, która staje na drodze do realizacji marzenia Michała i nie jest to jego choroba.  Przeszkodą staje się brak funduszy na opłacenie studiów. Michał zebrał pieniądze na trzy pierwsze miesiące studiów, ale cały czas wierzy w to, że kiedyś uzyska tytuł magistra.

Mimo ograniczeń, jakie powoduje choroba, Michał już od wielu lat działa społecznie udzielając nieodpłatnych korepetycji słabszym uczniom – zarówno z przedmiotów ekonomicznych, jak również z chemii, fizyki i matematyki. Pozwala to Michałowi ciągle poszerzać wiedzę i horyzonty. Zdobył dotychczas tytuł finalisty na szczeblu regionalnym
i wojewódzkim, a także laureata (jako jedyny uczestnik na wózku) oraz finalisty ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich edycji XVI, XVII, XVIII oraz XIX. Dzięki temu już w drugiej klasie technikum dostał zwolnienie z części egzaminu zawodowego.

Michał jest człowiekiem pełnym pasji – w przyszłości, oprócz założenia biura rachunkowego marzy mu się zdobycie licencji maklera. Inną pasją Michała jest sport, a przede wszystkim piłka nożna. Choć porusza się na wózku, to stara się uczestniczyć we wszystkich meczach swojej ulubionej drużyny piłkarskiej.

Michał to silna osoba, ale nawet najsilniejsi potrzebują czasem pomocy. Chcemy pomóc temu ambitnemu i wytrwałemu człowiekowi w realizacji marzeń. Pieniądze pozwolą Michałowi pokryć koszty związane ze studiowaniem.

Bank Spółdzielczy w Pszczynie nr konta: 42 8448 0004 00277196 2001 0001 z dopiskiem „na studia dla Michała”

 

Dokumenty:

REKOMENDACJE

OPINIA ZE SZKOŁY.pdf

 

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl