• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

TABLETY DLA CYFROWYCH UCZNIÓW, CZYLI EDUTABLECIAKÓW

Środa, 22 stycznia 2014

Ferie feriami, a do nowego semestru trzeba się przygotować:-) Tablety dojechały, Edutableciaki już przedeptują z nogi na nogę, bo wiedzą, że po feriach dostaną na własność tablety. Jeszcze nie wiedzą na czym będzie polegała ich praca, codzienne wykorzystanie na lekcjach, ale i tak się cieszą. Z przecieków szkolnych wiemy, że wiążą z nimi wielkie nadzieje…oby ich oczekiwania nie rozminęły się z rzeczywistością;-)

Uczniowie klasy V w Porębie koło Pszczynydostaną na własność tablety zakupione przez nasze Stowarzyszenie. Rozpoczynamy pierwszy w powiecie projekt zmierzający w kierunku Cyfrowej Szkoły. Program będzie eksperymentalny, a realizująca go nauczycielka podjęła się naprawdę trudnego zadania i odważnie postanowiła stawić czoło nowemu, które wielkimi krokami zmierza w kierunku polskich szkół. Jeśli przedsięwzięcie zostanie pozytywnie odebrane przez rodziców i uczniów, Stowarzyszenie rozważy możliwość sukcesywnego wyposażenia w tablety kolejnych klas w wiejskich szkołach powiatu pszczyńskiego. Kryteriami doboru będą: zgoda nauczyciela na podjęcia nowych działań, znajomość TIK i gotowość do podjęcia innowacyjnych form pracy z uczniami.

Uważamy, że skoro każdy tablet będzie należał do konkretnego ucznia, to będzie przez niego szanowany jak własny, a nie jak cudzy.  Zadaniem właścicieli tabletów będzie ich ładowanie, polerowanie;-), ochranianie przed zarysowaniami, przynoszenie do szkoły i … wykorzystanie w celach edukacyjnych. Na blogu Pani Marty Ryguły będzie można na bieżąco śledzić wykorzystanie tabletów.

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl