• UNS LIEGT DAS LÄCHELN
    JEDES KINDES VOR!

    Spenden Sie 1,5 % Ihrer Steuern

Ihre 1,5% Steuer
sizer

Pomagamy Szpitalowi Powiatowemu w Pszczynie

Piątek, 22 lutego 2019

Nowoczesny sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie

W sierpniu 2018 r., po miesięcznej przerwie w działalności, mieszkańcy powiatu pszczyńskiego odzyskali szpital. Skończyła się tułaczka po oddalonych miastach w poszukiwaniu pomocy medycznej.

Niestety, szpital prowadzony przez powiat pszczyński otrzymał kontrakt o ok. 8 mln zł mniejszy niż ten, którym dysponował prywatny dzierżawca.

Dyrekcja placówki robi wszystko, aby pieniądze z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia wystarczały na bieżącą działalność szpitala, pensje pracowników czy zakup leków. W kwestii m.in. remontów czy inwestycji w zakresie sprzętu, który ciągle trzeba rozwijać i unowocześniać, potrzebne jest wsparcie.

Powiat pszczyński przeznacza kilka milionów zł na remonty oraz bieżące utrzymanie placówki. Swoją pomoc deklarują również kolejne gminy powiatu pszczyńskiego. Docierają do nas także informacje od wielu firm, instytucji oraz mieszkańców zainteresowanych wsparciem Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Dlatego uruchomiliśmy zbiórkę na doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny. Potrzeb jest wiele. To m.in. aparat rentgenowski z ramieniem C, aparaty ultrasonograficzne czy łóżka porodowe. 

Podczas półrocznej działalności szpitala prowadzonego przez powiat z pomocy medycznej skorzystało tu 9 100 pacjentów. Wykonano ponad 1000 zabiegów i operacji, a na świat przyszło 330 dzieci. Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego potrzebują szpitala i w pełni zasługują na to, by leczyć się w jak najlepszych warunkach i diagnozować dzięki nowoczesnemu sprzętowi.

Jeżeli masz taką potrzebę serca, wesprzyj zbiórkę na nowoczesny sprzęt dla Szpitala Powiatowego w Pszczynie. To szpital wszystkich mieszkańców powiatu pszczyńskiego!

 

Zachęcamy także do przekazania 1% podatku na nowoczesny sprzęt w pszczyńskim szpitalu. Jak to zrobić? Wystarczy w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym wpisać:

  • numer KRS: 0000237488
  • pełną nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży "Omnibus"
  • oraz cel szczegółowy: doposażenie Szpitala Powiatowego w Pszczynie

 

#wspieramSzpitalPowiatowywPszczynie #nowoczesnysprzętdlaSzpitalaPowiatowegowPszczynie

 

 

 

 

 

 

 

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl