• WE CARE ABOUT
    EVERY CHILD'S SMILES!

    Donate 1% of your tax

your 1% tax for our organization
sizer

Zbiórka dla Roberta podczas III Festiwalu Rekreacji i Sportu

Wtorek, 17 września 2019

W niedzielę, 22 września na pszczyńskim rynku odbędzie się III Festiwal Rekreacji i Sportu połączony z akcją charytatywną dla Roberta Krawca.

 

Festiwal rozpocznie się o godzinie 12.00 na pszczyńskim rynku. Podczas wydarzenia odbędą się prezentacje stowarzyszeń i klubów sportowych. Na zakończenie sportowych atrakcji - o godzinie 17.00 - wystąpi zespół Now.

 

Jak co roku podczas Festiwalu Rekreacji i Sportu można będzie przekazać datki na cele charytatywne. Tym razem organizatorzy przekażą je na rzecz Roberta Krawca.

 

Robert urodził się w 2012r. z chorobą genetyczną „Zespołem Aperta”. Jest to zespół wielu wad wrodzonych układu kostno-szkieletowego, polegający głównie na przedwczesnym zrośnięciu kości czaszki powodujących deformację głowy i twarzoczaszki. Choroba powoduje również zrośnięcie się paluszków w dłoniach i stopach dziecka, a także usztywnienie i zrosty w stawach. Z powodu niedorozwoju szczęki i rozszczepu podniebienia ma problemy z prawidłowym gryzieniem oraz mową. Wymaga też ciągłej opieki wielu lekarzy specjalistów i rehabilitantów, a w codziennym życiu, całodobowego nadzoru rodziców. Choroba negatywnie wpływa na jego rozwój, powodując trudności w wielu dziedzinach życia i kontaktach międzyludzkich. Każda najprostsza próba nauczenia się, czy poznania czegoś nowego jest dla niego ogromnym wyzwaniem.

Robert przeszedł już 3 operacje ratujące życie i 2 operacje dłoni. Swoją większą część życia spędza w przychodniach, w szpitalach i na rehabilitacjach. Leczenie wymaga ogromnego zaangażowania bliskich i ponoszenia dużych kosztów, które przewyższają możliwości jego rodziny. Roberta czekają jeszcze kolejne operacje dłoni, stóp i twarzoczaszki.

 

TWÓJ 1% POMAGA!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: ROBERT KRAWIEC

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl