• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

BŁAŻEJ KIONKA

Błażej urodził się w 2009 roku. Na pozór wydaje się być zdrowym, pełnym życia chłopcem, niestety jego radość mąci ból, rehabilitacja oraz spotkania z różnymi terapeutami. Błażejek był długo wyczekiwanym dzieckiem, urodził się o czasie w 38 tygodniu ciąży, jednak z powodu komplikacji, aby uratować małego trzeba było użyć kleszczy, które odbiły się na jego maleńkiej buzi i główce. Ślady zewnętrzne szybko się zagoiły, jednak aby sprawdzić jaką szkodę wyrządziły w środku, trzeba było wykonać szereg badań u różnych specjalistów. Każdy z nich wydawał swoją diagnozę. Neurolog: hipotomia mięśniowa, wiotkość mięśni i wiązadeł, logopeda i psycholog nadwrażliwość słuchową i dotykową. Mimo tylu schorzeń oraz złych prognoz udało nam się doprowadzić do tego, że Błażej w miarę normalnie funkcjonuje. Jednak największym problemem, z którym borykamy się od jego urodzenia jest deformacja płasko-koślawa obu stóp, podwichnięcie skokowo-piętnowe oraz niestabilność stawu podskokowego.

 

To wszystko powoduje u niego ogromny ból, który potrafi wybudzić nawet w nocy. Największym marzeniem Błażejka jest noszenie „zwykłych” bucików, chłopcy w jego wieku marzą o nowych zabawkach czy nowym rowerze, a on chciałby takie lekkie i niskie buciki, w których mógłby biegać bez obawy, że może się potknąć o własne nogi. Kiedyś to (nie) zwykłe marzenie może się spełnić. Błażej mógłby mieć przeprowadzony zabieg stabilizacji skokowo-piętnowej implantami, jednak aby do tego doszło nasz syn musi być stale rehabilitowany, gdyż na razie jego mięśnie są za słabe. Błażej ma zleconą stałą rehabilitacje oraz basen. NFZ opłaca część ćwiczeń jednak są to zajęcia w grupie. Jednak dla Błażeja najlepsze jest indywidualne zajęcia rehabilitacyjne. W chwili obecnej koszty dojazdu, indywidualnej rehabilitacji również na basenie są ogromne dla rodziców dlatego bardzo proszą o pomoc.

 

TWÓJ 1% POMAGA!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: BŁAŻEJ KIONKA

 

Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Błażeja – Rodzice.

 

Informujemy, że istnieje możliwość wpłacania darowizn przelwem na konto Stowarzyszenia:

 

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie)

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464 (Bank ING)

TYTUŁEM: Darowizna dla Błażeja Kionka

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl