• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

FLORIAN FRANCUZ

Florianek przyszedł na świat nagle w 26 tygodniu ciąży jako skrajny wcześniak z wagą 936g. Jego maleńki organizm nie został przygotowany do tak wczesnego porodu, co spowodowało wiele powikłań. Florek od początku walczył o życie. Był leczony z powodu niewydolności oddechowej, zespołu niewydolności oddychania, dysplazji oskrzelowo-płucnej - BPD. Doznał wylewów IVH III st. powikłanego wodogłowiem pokrwotocznym. Florek przeszedł już trzy operacje ratujące jego oczka. W celu ratowania wzroku przeprowadzono witrektomię, która polega na wycięciu ciała szklistego z wnętrza oka.

Po 132 dniach pobytu w różnych szpitalach i naszych codziennych wizytach aktualnie jesteśmy razem w domu. Jednak to nie koniec, ponieważ wcześniactwo nas nie oszczędziło, Florian potrzebuje wsparcia fizjoterapii ogólnej jak i terapii wzroku minimum 3 razy w tygodniu, sytuacja z oczkami Floriana jest dynamiczna, dochodzi do odwarstwiania się siatkówki po raz kolejny. Już wiemy, że czeka nas pilny wyjazd do najlepszej Kliniki w Europie, ponieważ w Polsce odmówili nam pomocy. Zostawili nas samych, bez nadziei na ratunek. Stan Florianka jest zbyt ciężki, a szansa na widzenie w jednym oczku jest bliska zeru. Drugie oczko jest w trochę lepszym stanie, jednak nie możemy tego tak zostawić.

Na ten moment zdolność widzenia syna jest naszym priorytetem, ale nie możemy pomijać kontroli u innych specjalistów i wizyt w poradniach. Płuca Florianka nie są poprawnie rozwinięte i musi przyjmować sterydy, krople do oczu, wspomagacz do pokarmu. Pomimo wydawanych recept wszystkie leki są 100% płatne, wystarczają na tydzień. Florian potrzebuje wsparcia fizjoterapii ogólnej, rehabilitacji jak i terapii wzroku minimum trzy razy w tygodniu. Musi być pod stałą kontrolą różnych specjalistów, takich jak neurolog, neurochirurg, neurologopeda, neonatolog, ortopeda, audiolog, rehabilitant, okulista.

Przed nami długa i ciężka droga, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia wiemy, że może być wszystko dobrze. Niestety droga do sprawności jest bardzo kosztowna.

 

TWÓJ 1,5% POMAGA!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: FLORIAN FRANCUZ

 

Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Florianka – Rodzice.

 

 

Informujemy, że istnieje możliwość wpłacania darowizn przelwem na konto Stowarzyszenia:

 

 

Bank Spółdzielczy w Pszczynie:

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001

lub

Bank ING:

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464

 

TYTUŁ PRZELEWU: Darowizna dla Floriana Francuz

 

 

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl