• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1,5% swojego podatku

Twój 1,5%podatkunaszej organizacji
sizer

PIOTR JANIK

Pan Piotr ma 49 lat. Na co dzień jest szczęśliwym mężem i ojcem, z zawodu górnikiem, honorowym dawcą krwi. Zawsze aktywny, pomocy i pozytywnie nastawiony do życia.

Wszystko zmieniło się w sierpniu 2022 roku. Pojawiły się problemy ze wzrokiem, ból i zawroty głowy oraz utrata równowagi. We wrześniu Pan Piotr trafił do szpitala. Po szczegółowych badaniach padła diagnoza: guz mózgu. Od tamtego momentu, życie całej rodziny wywróciło się do góry nogami. Jeszcze we wrześniu została przeprowadzona skomplikowana operacja w krakowski szpitalu. Z uwagi na umiejscowienie guza, lekarze uprzedzili, że operacja może się skończyć się powikłaniami takimi jak: utrata pamięci, wzroku, słuchu, mowy oraz prawostronny paraliżem. Na szczęście Pan Piotr wyszedł bez większych komplikacji. Wystąpił niewielki niedowład prawostronny, który w ramach prowadzonej rehabilitacji ustępuje.

Szokiem dla całej rodziny okazał się wynik badania histopatologicznego: glejak wielopostaciowy IV stopnia. Niedowierzanie, szukanie odpowiedzi i duże przygnębienie. Jednak rodzina postawiła wszystko na jedną kartę - musimy walczyć! Pan Piotr po operacji został przekierowany do innej kliniki w ramach refundowanego dalszego leczenia i zastosowania radioterapii oraz chemioterapii ale to wciąż za mało. Przeciwnik jest bardzo groźny i żeby go pokonać trzeba wykorzystać wszystkie dostępne nowoczesne formy terapii. Przed Panem Piotrem leczenie, które daje nadzieję na dłuższe życie i jest to terapia NanoTherm w Lublinie do której Pan Piotr został zakwalifikowany. To innowacyjna metoda, która polega na wprowadzeniu bezpośrednio w loże po guzie lub bezpośrednio do guza mózgu roztworu zawierającego nanocząsteczki tlenku żelaza, które są lokalnie podgrzewane. Odpowiednia temperatura niszczy lub trwale uszkadza komórki nowotworowe, ale nie uszkadza zdrowym struktur. Terapia ta powstrzymuje aktywność guza.

Niestety koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny, ponieważ terapia w Polsce nie jest refundowana. Na dzień dzisiejszy to koszt 190.000 zł. Kwota jest bardzo wysoka, dlatego prosimy o pomoc, liczy się każda złotówka.

Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację Piotra - Piotr z rodziną.

 

Twój 1% pomaga!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: PIOTR JANIK

 

Informujemy, że istnieje możliwość wpłacenia darowizn przelewem na konto Stowarzyszenia:

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie)

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464

Tytuł przelewu: Darowizna dla Piotra Janik

 

 

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl