• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

PIOTRUŚ RESZKE

Piotruś, chłopczyk o cudownym uśmiechu, zmaga się z okrutną postępującą chorobą mięśniową – Dystrofią Mięśniową Duchenne’a. To rzadka choroba genetyczna, prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Jest jednym z najczęściej najszybciej postępujących zaburzeń nerwowo-mięśniowych. Ponadto u Piotrusia zdiagnozowana autyzm. Pomimo tych zaburzeń chłopczyk jest radosnym i twórczym dzieckiem, żyjącym w "swoim świecie"

W ostatnim czasie u Piotrusia padła kolejna diagnoza - kardiomipatia rozstrzeniowa..., będąca konsekwencją Dystrofii. Mimo odciążających serce leków 50% pacjentów ma rokowania do 5 lat.

Jego uśmiech okupiony jest wytrwałością, determinacją i cierpieniem. Pomimo tych trudnych diagnoz Piotruś wraz z swoim Aniołem, którym jest Mama nie poddają się, cieszą się każdym dniem, miesiącem, rokiem. Piotruś potrzebuje regularnych wizyt u specjalistów – niejednokrotnie prywatnych, fachowych turnusów rehabilitacyjnych, które są kosztowne, suplementacji, rehabilitacji w warunkach domowych jak i w ośrodkach oraz odpowiednich sprzętów. Systematyczna rehabilitacja jest jedynym środkiem częściowo spowalniającym postęp choroby

Mama Piotrusia patrzy jak dzielnie ćwiczy i jest z syna bardzo dumna.

 Mama Piotrusia sama wychowuje syna oraz Siostrę Piotrusia – Marysię ze względu na chore serduszko i wady postawy również wymaga specjalistycznej opieki i uczestniczy w wyjazdach sanatoryjnych, turnusach wraz z bratem. Wszystko to generuje ogromne koszty. Zrezygnowała z pracy zarobkowej aby zająć się synem i zapewnić mu jak najlepszą pomoc. Z otrzymanego świadczenia na syna nie jest w stanie opłacić kosztownego leczenia. Potrzebuje wsparcia by Piotruś w dalszym ciągu miał zapewnioną rehabilitacje na kolejny rok Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o wsparcie.

Dzięki Wam Piotruś ma szansę na lepsze i dłuższe życie. Bo w Was jest NADZIEJA.

 

Dziękujemy za okazane wsparcie i prosimy o wsparcie w kolejnych latach.

 

 

TWÓJ 1,5% POMAGA!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: PIOTR RESZKE

 

Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jestem niezmiernie wdzięczna. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zechcą przekazać 1,5% podatku na leczenie i rehabilitację Piotrusia – Mama.

 

Informujemy, że istnieje możliwość wpłacania darowizn przelewem na konto Stowarzyszenia:

 

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie)

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464 (Bank ING)

TYTUŁEM: Darowizna dla Piotra Reszke

 

 

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl