• DBAMY O UŚMIECH
    KAŻDEGO DZIECKA!

    Przekaż 1% swojego podatku

Twój 1%podatkunaszej organizacji
sizer

PIOTR BIAŁAS

Parę lata temu życie Piotra uległo diametralnej zmianie. Dokładnie 10.10.2012 roku Piotr jadąc na quadzie uległ wypadkowi. Doznał złamania kręgosłupa szyjnego, uszkodzeniu uległ rdzeń kręgowy i w efekcie tego doszło do porażenia kończyn dolnych oraz głębokiego niedowładu kończyn górnych. Piotr przeszedł skomplikowaną operację, długo leżał pod respiratorem. Rokowania nie były najlepsze. Z trudem utrzymano chłopaka przy życiu. Świadomość tego, że może już nigdy nie stanie na nogi wywołała u Piotra głęboką frustrację, stany depresyjne i złość. Nie poddał się jednak, chciał żyć i udało się. Piotr porusza się na wózku. Cieszy się, że żyje, że otrzymał od losu drugą szansę. Ma nadzieję i głęboko wierzy, że uda mu się stanąć na nogi. Wiary i nadziei dodaje mu wsparcie najbliższej rodziny, przyjaciół, znajomych oraz ciężka i intensywna rehabilitacja, która jest dla niego bardzo ważna. Dzięki rehabilitacji poprawie uległ jego stan fizyczny, ale co jest równie ważne – jego stan psychiczny. Wreszcie widzi w niej cel i sens. Sukcesy zawdzięcza dobrym rehabilitantom, terapeutom, wsparciu rodziny, przyjaciół, znajomych, którzy wierzą, że Piotr będzie chodził. Piotr ma szansę na funkcjonowanie tak jak przed wypadkiem, ale musi być intensywnie, systematycznie rehabilitowany. Ze względu na ograniczone środki finansowe Piotr oraz jego rodzina nie są w stanie zapewnić mu jej zapewnić w takim stopniu, w jakim jest ona chłopakowi potrzebna. Piotr dostał od losu już bardzo wiele. Otrzymał szansę na nowe życie, wiarę w marzenia oraz nadzieję od ludzi, że Piotr stanie na nogi. Wyznaczony cel przyświeca mu i wskazuje drogę, nigdy wcześniej nie widział jej tak wyraźnie jak po wypadku.

 

Obecnie dzięki pozyskanym środkom Piotr jest pod stałą opieką rehabilitacyjną, co pozwala na minimalizację efektów złamania kręgosłupa szyjnego. Aktualnie udało się poprawić chód w asekuracji, wzmocnić siłę mięśniową kończyn górnych oraz zmniejszyć przykurcz kończyn dolnych. Rehabilitacja umożliwia również poprawę samodzielności Piotra w życiu codziennym.

 

TWÓJ 1% POMAGA!

Wpisz w zeznaniu podatkowym:

numer KRS: 0000237488

Cel szczegółowy: PIOTR BIAŁAS

 

Za okazaną pomoc, zrozumienie i życzliwość jestem niezmiernie wdzięczny. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zechcą przekazać 1% podatku na leczenie i rehabilitację – Piotr.

Informujemy, że istnieje możliwość wpłacania darowizn przelwem na konto Stowarzyszenia:

 

Nr konta: 42 8448 0004 0027 7196 2001 0001 (Bank Spółdzielczy w Pszczynie)

Nr konta: 68 1050 1399 1000 0090 3133 2464 (Bank ING)

TYTUŁEM: Darowizna dla Piotra Białas

map
Pszczyna
ul. Stefana Batorego 26
phone
phone
605 504 842
stow.omnibus@wp.pl